NZ5_5986-min
NZ6_1305-min
NZ5_5983-min
NZ5_6000-min
NZ6_1289-min
NZ6_1291-min
NZ6_1298-min
NZ5_6053-min
NZ6_1434-min
NZ6_1419-min
IMG_7525
Tisk

JednOduše

Ve fotografiích představený obraz je vizuálem pro designovou jógamatku v osvětovém projektu hi: yogamats, spojujícím jógu a umění.

 


 

hi – čteno tak, jak se píše – je japonský výraz pro „oheň“, který nese symbolický význam pro náš vnitřní oheň vybízející nás k činorodosti a tvořivosti

 


 

„Základní myšlenka projektu je jednoduchá. Věříme, že umění a jóga s meditační praxí jsou sami o sobě mocnými nástroji na cestě k sebepoznání. 

Máme také osobní zkušenost s tím, že se mohou stát užitečnými pomocníky při léčbě duševních nemocí. Uvědomili jsme si ale také to, že spolu v mnoha ohledech tato zdánlivě nesourodá odvětví úzce souvisí a dává nám proto smysl snažit se je dále propojovat.

 

A právě tato myšlenka nás přivedla k nápadu přenášet umělecká díla na jógové podložky a meditační polštáře. 

 

Zároveň si velmi vážíme lidí, kteří se rozhodli mnohdy na úkor vlastního komfortu a jistot v podobě stálého zaměstnání, vydat se na nejistou půdu umělecké branže a obohacovat společnost svými jedinečnými pohledy na svět.

Domníváme se, že právě tito lidé si zaslouží místo na našich jógových podložkách a meditačních polštářích.

 

Proto jsme se rozhodli do projektu zapojovat výhradně současné a mnohdy začínající umělce a umělkyně, jejichž tvorba, životní příběhy a odvaha stát si za svým nás zaujaly.

Zároveň bychom se tímto pojetím chtěli alespoň trochu zakládat o rozvoj současného umění a třeba tím i motivovat další potenciální umělce v jejich činnosti.“

Ondřej Kujan, zakladatel hi: yogamats

Více informací o dostupnosti jógové podložky či meditačního polštáře v tomto designu naleznete na instagramovém účtu hi: yogamats.